دوربین AHD

هیچ محصولی یافت نشد.

دوربین AHD بر پایه انتقال تصاویر دوربین های مدار بسته بر مبنای سیستم های تلویزیونی دیجیتال (DTV) است. در اطلاعات به صورت آنالوگ انتقال پیدا می کنند اما به دلیل کد گذاری متفاوت انتقال اطلاعات با حجم بیشتر وگرفتن تصاویر با روزولشن بالاتر را ایجاد می کند.

کلمهHD مخف HIGH DEFINITION است تکنولوژی ویدئویی گفته می شود که نسبت به (SD(STANDARD DEFINITION از وضوح و کیفیت بالایی برخوردار است.

منظور از کد گذاری متفاوت دوربین چیپ AHD TX است. این چیپ اطلاعات دیجیتال را از دوربین دریافت کرده و آنها را به صورت AHD کد گذاری می کند. در سمت DVR نیز چیپ AHD RX اطلاعات کد گذاری شده را دریافت کرده و آنها را مجدد به صورت دیجیتال برای ضبط در خواهد آورددوربین مداربسته AHD مثل دوربین مداربسته آنالوگ از بستر کابل کواکسیال بهره می برد که دوربین مداربسته HD-SDI فقط تا 100 متر میتواند بر روی کابل تصویر بدهد اما دوربین مداربسته AHD این قابلیت را دارد که تا 500 متر این مسیر را  افزایش دهد که این ویژگی برای استفاده ازمحصولات آنالوگ ایده ال و بسیار مقرون به صرفه است.

دوربین AHD از تعداد پیکسل های بیشتری در تصویر برخوردار است. هرچه تعداد پیکسل های تصویر بیشتر باشد وضوح تصویر بیشتر است.

در,واقع پیکسل کوچکترین نقطه قابل رویت در تصویر است. تصاویر تلویزیون به صورت خط به خط اسکن می شوند و اندازه پهنای آن ها مهم نیست و تعداد خطوط مهم می باشد.

دوربین های AHD نسل اول تنها با روزولشن 1 مگا پیکسل (720P) تولید می شدند اما نسل دوم این تکنولوژی امکان تولید دوربین های AHD با روزولشن 2مگا پیکسل (1080P) را ایجاد کرد. متاسفانه نسل اول و دوم این دوربین های با هم از نظر کد گذاری هم خوانی ندارند و امکان استفاده همزمان از آنها وجود ندارد.

در حال حاضر و با توجه به تکنولوژی موجود امکان تولید این دوربین ها با روزولشن بالاتر از 2 مگا پیکسلی وجود ندارد و این موضوع نیز بعید به نظر می رسد شرکت داهوا توانسته به تکنولوژی HD CVI  دوربین های 4 مگا پیکسل( به بالا طراحی و تولید کند.

همچنین امکان نصب دوربین های تیوی لاینی به DVRهای AHD وجود دارد

بیشتر DVRهای AHD دوربین های تیوی لاینی را پشتیبانی می کنند. این دستگاه ها در بیشتر موارد حتی دوربین های تحت شبکه را نیز در تعداد و روزولشن محدود پشتیبانی می کنند. توجه داشته باشید که DVRهای AHD به هیچ عنوان امکان پشتیبانی از دوربین های HDSDI، HDTVI و HDCVI را ندارند.

از قابل توجه ترین نقاط قوت این دوربین ها محدودیت و حساسیت پایین آنها در رابطه با طول و کیفیت کابل مصرفی است تکنولوژی AHD همچنین حساسیت بسیار کمی نسبت به کیفیت کابل مصرفی دارد.

با استفاده از کابل های RG59 عادی امکان انتقال سیگنال این دوربین تا 500 متری به راحتی میسر است. کابل RG60 می تواند این مسافت را به 1000 متر نیز برساند.

این دوربین ها در مقایسه با دوربین های شبکه بسیار هزینه کمتری دارد قیمت این تجهیزات بیشتر به دستگاه های آنالوگ نزدیک است تا دوربین های شبکه. این موضوع استفاده از دوربین های آنالوگ سنتی را روز به روز کمتر کرده است.

فهرست