5 نکته طلایی درباره نرم افزار پلاک خوان

از آنجایی‌که حوزه نظارتی از اهمیت بالایی برخوردار است، شاهد به‌ کار گرفتن انواع تکنولوژی‌ها در آن هستیم. برخی از سیستم‌های نظارتی وجود دارند که ‌می‌توانند پلاک خودروها را بخوانند و سپس آن‌ها را شناسایی کنند. یکی از این سیستم‌ها با نام دوربین پلاک خوان خوانده می‌شود که کاربردهای متعددی دارد. اطلاعات مختلفی در این سیستم‌ها به ثبت می‌رسند. این سیستم‌ها باید به‌خوبی دسته‌بندی شوند. برای این کار باید از نرم افزار پلاک خوان یا نرم افزار ثبت پلاک بهره برد. نرم‌افزارها پلاک‌هایی که توسط دوربین‌ها تشخیص داده شده‌اند را با اطلاعات موجود تطبیق می‌دهند. به‌طورکلی بهترین نرم‌افزارهای پلاک خوان دارای مزایای زیادی هستند که در ادامه به چند مورد از آن‌ها خواهیم پرداخت.

نرم افزار پلاک خوان

بررسی مزایای نرم افزار پلاک خوان

 

یک نرم افزار پلاک خوان خوب چه مزایایی دارد؟

امروزه انواع مختلفی از نرم‌افزارهای پلاک خوان وجود دارند که هر کدام از آن‌ها دارای کیفیت‌ گوناگونی هستند. سازمان‌ها باید بهترین نرم‌افزارها را تهیه کنند تا از این طریق بتوانند شاهد بهترین کیفیت باشند. در واقع با تهیه یک نرم‌افزار خوب شاهد مزایای زیادی خواهید بود که در ادامه چند مورد را به اشتراک می‌گذاریم.

در شرایط مختلف آب‌وهوایی قابلیت شناسایی پلاک را دارد

گاهی اوقات شرایطی وجود دارند که پلاک خودرو ممکن است چندان واضح نباشد. نرم‌افزارهایی که کیفیت خوبی دارند، می‌توانند فرایند پردازش را به‌خوبی انجام دهند و حتی در آب‌وهوای بارانی، برفی و مه‌آلود نیز پلاک‌ها را تشخیص دهند. البته عوامل دیگری نیز وجود دارند که باعث اختلال در شناسایی پلاک خواهند شد که از جمله آن‌ها می‌توانیم به انعکاس نور و نور ضعیف اشاره داشته باشیم. نرم‌افزارهای پلاک خوان این قابلیت را دارند در این شرایط فرایند پردازش کردن را انجام دهند. لازم به ذکر است قبل از ارائه این سیستم‌ها نیاز است آزمایش‌های مربوطه انجام شوند تا از عملکرد درست اطمینان حاصل شود.

 نرم‌افزارها باید پلاک خودروها را در لحظه ثبت کنند

از دیگر مزایای یک نرم افزار پلاک خوان خوب این است که در همان لحظه و به‌صورت آنی دست به ثبت پلاک‌ها می‌زند. این کار باعث می‌شود سرعت تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کند و در دقیقه تعداد زیادی از پلاک‌ها به ثبت برسند. قبل از اینکه نسبت به خرید اقدام کنید، باید این ویژگی را در نرم‌افزار بررسی کنید؛ چون قابلیت بسیار مهمی است.

با انواع دوربین‌ها باید سازگاری داشته باشد

نرم افزار ثبت پلاک برای دوربین‌های گوناگونی ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد. شرکت‌های سازنده نمی‌توانند برای هر دوربین، یک نرم‌افزار جدا طراحی کنند. به همین علت نیاز است با در نظر گرفتن این موضوع، به فکر طراحی نرم‌افزاری باشند که با انواع دوربین‌ها سازگاری پیدا کنند. به‌صورت کلی نرم‌افزاری خوب است که بتواند بدون توجه به مدل دوربین، به آن متصل شود و فرایند ثبت و تشخیص پلاک را در بهترین کیفیت ممکن به انجام برساند.

بتوان از آن در محیط‌های مختلف بهره برد

نرم افزار پلاک خوان باید بتواند در انواع محیط‌ها و مکان‌ها از خود کارایی نشان دهد. ازآنجایی‌که تأمین امنیت به یک اصل ضروری تبدیل گردیده است، پس سازمان‌ها و اداره‌جات بسیاری نسبت به نصب و راه‌اندازی دوربین‌های پلاک خوان و نرم‌افزار آن‌ها اقدام می‌کنند. به‌طورکلی این نرم‌افزارها باید به طور پیش‌فرض از این قابلیت برخوردار باشند در محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار بگیرند. از جمله این مکان‌ها می‌توانیم به سازمان‌ها، مجتمع مسکونی، پارکینگ، کارخانه، مراکز معاینه فنی، دانشگاه، عوارضی، هتل، سینما، جاده و خیابان اشاره کنیم.

دیگر مزایایی که نرم افزار پلاک خوان خوب دارد

مزایای بهترین نرم افزار ثبت پلاک تنها به مزایای گفته‌شده، ختم نمی‌شوند و گزینه‌های دیگری را نیز به خود اختصاص داده‌اند؛ از جمله:

  • این نرم‌افزارها باید به‌صورت کاملاً خودکار به دوربین‌های تشخیص پلاک وصل شوند.
  • راه‌بند را تنها برای خودروهایی باز کنند که در سیستم به ثبت رسیده‌اند.
  • این امکان وجود داشته باشد که مالکین خودرو را تعریف کند.
  • این نرم‌افزارها باید اطلاعات کامل تردد را به ثبت برسانند.
  • همچنین در بازه‌های مختلف گزارش تهیه شود.

5 نکته طلایی درباره نرم افزار پلاک خوان

سخن آخر درباره نرم افزار پلاک خوان

نرم افزار پلاک خوان توسط شرکت‌های مختلفی طراحی می‌شود. هر کدام از این نرم‌افزارها می‌توانند کیفیت متفاوتی را از خود به نمایش بگذارند. در‌صورتی‌که می‌خواهید فرایند تشخیص و ثبت پلاک در بالاترین کیفیت ممکن انجام شود، باید از برترین نرم‌افزارها بهره ببرید. این دسته از نرم‌افزارها دارای مزایای گوناگونی هستند که سعی کردیم مهم‌ترین آن‌ها را با شما به اشتراک بگذاریم.

 

2 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست