نحوه کار گیت کنترل تردد و هزینه گیت

گیت تردد

 

سیستم‌های کنترل دسترسی، که همان اکسس کنترل هم در بازار عرضه میشوند بخش مشترکی از زندگی روزمره همه افراد هستند و هر کدام هزینه‌های متفاوتی نیز دارند. بنابر اعلام گروه  فناوران هوشمند پارسیان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده گیت کنترل تردد در ایران، هر چیزی که نیاز به یک رمز عبور دارد یا دارای یک محدودیت روی آن بر اساس کاربر است، از یک سیستم کنترل دسترسی استفاده می‌کند. در این بخش توضیحات بیشتری در مورد نحوه کار گیت کنترل تردد خواهیم داد و انواع مدل این گیت‌ها را معرفی خواهیم کرد.

 

به زبان ساده تر به گیت کنترل تردد بپردازیم: 

وقتی یک فرد، حساب اطلاعات بانکی خود را بروز و online مشاهده می‌کند و یا درِ پارکینگ منزل خود را باز می‌کند ، ابتدا باید یک نام کاربری و رمز عبور خاص وارد شود و یا یک ریموت کنترل مجاز برای باز کردن درِ پارکینگ استفاده کند. بدون این اطلاعات و تجهیزات شخص به حساب کاربریش و به درِ پارکینگ دسترسی ندارد. یک وظیفه اصلی سیستم کنترل دسترسی محدود کردن دسترسی است؛ این مهم است زمانی که دسترسی به مکان خاص محدود شود فقط افراد مجاز و در زمان مجاز به آنجا تردد کنند.

گیت کنترل تردد یکی دیگراز وسایل حفاظت و امنیتی به شمار می رود که به واسطه کارکرد ساده و عملکردی مطمئن، در رده بهترین ابزار های کنترل عبور و مرور قرار دارد. خرید گیت کنترل تردد در اماکنی با میزان رفت و آمد بالای افراد توصیه می گردد.

این محصول دسترسی افراد به همه یا بخشی از سازمان را محدود کرده و با نظارت بر آن ها افراد مجاز را برای تردد مشخص می کند. با توجه به نوع کارکرد و موقعیت مورد استفاده، انواع گیت کنترل تردد با عملکرد های گوناگون در اختیار کاربران قرار گرفته و شما می توانید به راحتی با توجه به شرایط خود بهترین گزینه را انتخاب کنید.

این گیت ها برای استفاده در اماکن پرتردد مانند ایستگاه های مترو، ورزشگاه ها، مراکز تجاری و دولتی و در بعضی از مکان های خاص مانند ادارات و اماکن خاص امنیتی به کار گرفته می شوند.

اکسس کنترل یا کنترل دسترسی شامل سه بخش اصلی گیت کنترل تردد، دستگاه ریدر (کارتخوان یا دستگاه بیومتریک) و نرم‌افزار کنترل تردد است.

گیت کنترل تردد ساخت ایران باشد؛ با توجه به الزام خدمات و پشتیبانی فنی از قطعات گیت کنترل نیاز به تامین این قطعات و ارایه خدمات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری از طرف تولیدکننده گیت است. گیت کنترل نفر از سه بخش اصلی شامل بدنه گیت، قسمت مکانیک و قسمت الکترونیک تشکیل شده است.

دستگاه ریدر (کارتخوان و اثر انگشت) با ساختار پنل مرکزی کنترل شود؛ ساختار عملکرد این ریدرها به‌گونه‌ای باشد که توسط پنل مرکزی کنترل شوند به این صورت که فرمان باز کردن گیت از طریق پنل مرکزی صادر شود.

گیت کنترل تردد

گیت بازرسی فرودگاه

نرم‌افزار یا اتوماسیون کنترل تردد به‌صورت جامع باشد: اتوماسیون کنترل تردد دارای زیرسیستم‌های مختلفی است که باید قادر باشد تمامی بخش‌های تردد یک سازمان را به‌صورت متمرکز مانیتور کند و گزارش دهد.

زیرسیستم‌های حضور و غیاب و اکسس کنترل  و پرسنلی کارکنان، کنترل تردد ارباب رجوع، کنترل تردد پارکینگ،کنترل آسانسور، کنترلِ درها، سلف سرویس یا تغذیه پرسنل و گشت و نگهبانی نگهبان از بخش‌های اصلی این اتوماسیون هستند.

میزان هزینه برای براورد قیمت گیت کنترل تردد باید با توجه به موارد پارامترهای زیر انجام بپذیرد.

  • تعداد بازدید ارباب رجوع به سازمان
  • تعداد پرسنل سازمان
  • تعداد ورودی/خروجی‌های مد نظر برای کنترل تردد
  • مد نظر بودن مدیریت مرکزی یا کنترل جزیره‌ای با سایر سیستم‌های موجود در سازمان

 بخش مشترکی از زندگی روزمره همه افراد هستند و هر کدام هزینه‌های متفاوتی نیز دارند.

گیت کنترل تردد شیشه ای

این نوع از گیت ها به واسطه شکل ظاهری متفاوت شان شناخته می شوند. مانع عبور در این محصول به شکل باله ای است و با تشخیص مجاز بودن فرد، به دو طرف حرکت کرده و مسیر حرکت را باز می کند. ظاهر زیبای این گیت امکان استفاده از آن برای تردد افراد در دانشگاه ها، ادارات، جاذبه های گردشگری، و… را فراهم می آورد.

این گیت به واسطه ظاهر منحصر به فرد خود دارای سنسور هایی برای عدم برخورد باله ها به افراد در هنگام حرکت نیز هست. همچنین می توان این گیت را مانند دیگر گیت ها به سیستم هشدار نیز متصل کرد تا در شرایط اضطراری باله ها به طور خودکار باز شوند.

گیت کنترل تردد مترویی

گیت کنترل تردد مترویی (اسلایدی) از معموی ترین گیت ها است و جزو مطمئن ترین و پرکاربردترین گیت ها به شمار می رود. با استفاده از این نوع گیت می توانید با اطمینان نرخ تردد بسیار بالایی داشته باشید، همین موضوع که از اصلی ترین دلایل محبوبیت این نوع گیت به شمار می رود، آن را برای استفاده در اماکن پرترددی مانند مترو مناسب می سازد.

ضریب امنیت و دقت بالای آن و امکان استفاده با انواع سیستم های کنترل تردد، امنیت مجموعه را بسیار بالا می برد به همین خاطر مدیران سازمان ها و ادارات دولتی و خصوصی می توانند با اتصال سیستم اکسس کنترل (نرم افزار حضور و غیاب و نرم افزار کنترل تردد) به این نوع گیت ها مدیریت و اشراف کاملی بر ورود و خروج کارکنان داشته باشند.

گیت کنترل ورود و خروج

گیت کنترل تردد

همچنین این گیت امکان استفاده در سازمان ها و ارگان ها، فرودگاه ها، سفارتخانه ها، کارخانه ها، دانشگاه ها و اماکن عمومی با نیاز به امنیت بالا را دارد.ساختار ساده و عملکرد بسیار مناسب، سرعت بالا، اصطلاک و هزینه نگهداری پایین ، امکان استفاده از این محصول در شرایط گوناگون را ممکن می سازد.

در نظر داشته باشید وجود مرکز کنترل قدرتمند این سیستم این امکان را فراهم می آورد تنظیماتی مانند قابلیت تعریف عملکرد به صورت یک طرفه و دو طرفه، عبور آزاد بدون نیاز به استفاده از کارت (در شرایط خاص)، تنظیم زمان عملکرد موتور ها، مدت زمان باز ماندن گیت، زمان بسته ماندن گیت پس از عبور اشخاص و همین طور سرعت باز و بسته شدن گیت را در اختیار داشته باشید. شما می توانید از این گیت در راهروهایی به طول 1-1.5 متر نیز استفاده کنید.

گیت کنترل تردد معلولین ( گیت بار )

گیت کنترل تردد معلولین از جالب ترین گیت های تردد هستند که می توان آن ها را با انواع اکسس کنترل ها هماهنگ کرد. کاربرد این گیت ها در کنترل تردد امنیت در سازمان های امنیتی مانند زندان ها، سفارت خانه ها و… می باشد.

کارکرد این گیت‌ها بر مبنای ورود و خروج افراد به صورت انفرادی است. با دریافت سیگنال از سیستم کنترل توسط اثر انگشت یا کارت، قفل دستگاه باز شده و امکان حرکت چرخشی تا 120 درجه را ایجاد می کند. در صورتی که میله ها با هر گونه مانعی تماس پیدا کند توقف می کند اگر مانع همچنان باقی باشد دستگاه شروع به آلارم زدن می کند و چرخ قسمت گردان رها می شود. درصورت بروز هر گونه خطا، سیستم از طریق راه انداز مجدد به صورت خودکار به حالت اولیه باز می گردد.

عوامل تاثیرگذار بر روی انتخاب گیت

گیت میله ای

گیت میله ای دو پایه جهت کنترل تردد نفر رو استفاده می شود. این نوع گیت کنترل تردد به طور گسترده در سیستم حضور غیاب کارخانه ها، مؤسسات، سازمان ها، ادارات دولتی، شرکت ها و اماکن تجاری استفاده می شود.

همچنین می توان از آن به عنوان سیستم کنترل بلیط در اماکن تفریحی و ورزشی نیز استفاده کرد. گیت کنترل تردد لولایی با مکانیزم لولایی برای کنترل تردد در بیمارستان ها نیز قابل استفاده است.

گیت کنترل تردد سه شاخه

  قدرت و دوام و عملکرد ساده از مهمترین دلایل محبوبیت گیت کنترل تردد سه شاخه یا گیت اهرمی به شمار می رود. در این گیت ها سه میله به محور متحرک بدنه متصل می گردند و با تشخیص مجاز بودن افراد، قفل دستگاه رها می شود و امکان چرخش و حرکت اهرم ها را فراهم می آورد.

شما می توانید این گیت را به انواع سیستم های کنترل تردد کارتخوان، اثر انگشتی و یا تشخیص چهره مجهز کنید. همچنین می توانید از این گیت برای سیستم های مبتنی بر بلیط یا کارت استفاده کنید، بنابراین استفاده از آن در  موسسات عمومی، باشگاه ها و استخر ها، ورزشگاه ها و استادیوم های ورزشی و… امکان پذیر خواهد بود.

از ویژگی های این محصول می توان به امکان کنترل و تنظیم آن در شرایط گوناگون اشاره داشت، به این ترتیب که می توان یکی از اهرم ها را آزاد کرد تا عبور و مرور بدون نیاز به تشخیص افراد امکان پذیر باشد.

پس از آشنایی با نحوه کارکرد این گیت‌ها نیاز است روش های تعمیر گیت کنترل تردد را نیز بشناسید و برای نگهداری و طول عمر آن اطلاعات خوبی داشته باشید. همواره برای آشنایی با این موارد با گروه فناوران هوشمند پارسیان همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست