گیت بازرسی

نمایش 1–10 از 11 نتیجه

گیت بازرسی

گیت بازرسی یا گیت فلزیاب تجهیزاتی برای بازرسی و کنترل تردد افراد به هنگام ورود و خروج می‌باشد. از این تجهیزات برای کشف انواع سلاح کمری گرم و سرد، گوشی همراه، قطعات فلزی و اشیا گرانبها یا غیرمجاز استفاده می‌شود.

این دستگاه با کاربری منحصربه‌فرد و با تکیه بر عملکرد قوی سنسورهای موجود در بدنه، وظیفه شناسایی هریک از این اشیا را برعهده دارد. با کمک این محصول شناسایی فلزات حتی در اندازه‌های بسیار کوچک به‌راحتی صورت گرفته و از ازدحام جمعیت در ورودی گیت یا ساختمان‌ها جلوگیری می‌شود.

نکته حائز اهمیت گیت بازرسی، امکان تنظیم ضریب حساسیت برای تشخیص فلزات مختلف است. در مجموعه‌های مختلف باتوجه به قوانین مورد نظرشان، ممکن است ورود یا خروج اشیای مختلفی غیرقانونی تلقی شود. از این رو قابلیت تنظیم حساسیت نسبت به تشخیص اشیای فلزی مزیتی کاربردی خواهد بود.

مهمترین عامل دسته‌بندی انواع گیت فلزیاب بر چه اساسی است؟

عملکرد گیت بازرسی باتوجه به تقاط حساس یا تعداد زون به مدل‌های مختلف تقسیم می‌شود. تعداد زون هر گیت نشان‌دهنده تعداد نقاط حساس موجود در بدنه آن است. به طور مثال گیت فلزیاب 18 زون دارای 18 نقطه حساس برای تشخیص فلز همراه افراد موقع تردد از گیت می‌باشد. قطعا گیت‌هایی با 33 زون نقاط را با تفکیک بیشتری نمایش خواهند داد. سنسورهای موجود در دیواره گیت در برابر فلزهایی با آلیاژهای مختلف حساسیت یکسانی ندارند، پس برای شناسایی دقیق این اشیا بهتر است از گیت هایی با حساسیت بالاتر استفاده نمود.

حفظ سلامتی افراد در هنگام عبور از گیت نیز نکته‌ بسیار مهمی است. انواع گیت فلزیاب ارائه‌شده توسط شرکت پارسیان با میزان ولتاژ پایین و در عین حال دقت بالای خود هیچ‌گونه خطری برای سلامتی افراد ندارد.

استفاده همزمان گیت بازرسی و دستگاه ایکس ری با هدف افزایش امنیت

اکثر افراد هنگام ورود یا خروج به یک سازمان به‌همراه خود یک کیف دستی یا تلفن همراه دارند که به دلیل حجم زیاد فلز به‌کاررفته در آن‌ها،  تشخیص اشیاء دیگر با مشکل مواجه می‌گردد. به همین دلیل در اکثر مواقع در كنار انواع گیت بازرسی ، از مدل‌های مختلف دستگاه ایکس ری X-ray  استفاده می‌شود. با این راهکار کیف از داخل گیت عبور نکرده و به صورت مجزا وسایل داخل آن بازرسی می‌گردد.

گیت بازرسی فلزیاب را در چه محل‌هایی نصب نکنیم؟

در تعیین مکان استقرار گیت نیز شرایط امنیتی و حفاظتی مهم است. همینطور عوامل فیزیکی و محیطی که باید به آن توجه همه‌جانبه شود. به طور مثال گیت ها نباید در نزدیکی تجهیزات الکترونیکی که میدان مغناطیسی یا امواج و فرکانسی قوی در ابعادی وسیع دارند، نصب شوند. چرا این کار خطای تشخیص را بالا خواهد برد. همواره برای نصب گیت بازرسی فلزیاب از همکاران ما در گروه پردازش هوشمند پارسیان مشاوره بگیرید . همچنین از نصب دستگاه در نزدیکی کابل‌های برق فشارقوی، ترانسفورمرهای مبدل، مانیتور، اتاقک پست برق و کنترل دوربین‌های مداربسته خودداری نمایید.

نکته بعدی بررسی مقدار فلز به‌کاررفته در کف، سقف و دیوارهای اطراف گیت می‌باشد. حفظ فاصله مناسب با فلزات ثابت یا متحرک موجود در اطراف دیواره گیت همچون درب‌های اتوماتیک و پنجره‌ها از نکات حائز اهمیت نصب گیت فلزیاب است.

موارد استفاده از انواع گیت فلزیاب در سازمان‌ها:

از گیتهای بازرسی در اماکن مختلف استفاده می‌شود. هر مجموعه‌ای که در ورودی ساختمان خود نیاز به کنترل تردد و بازرسی بدنی افراد دارد از این دستگاه استفاده می‌نماید. سازمان‌های دولتی و ارگان‌های نظامی، فرودگاه، خطوط مرزی، کارخانجات، دفاتر مقامات عالی رتبه کشوری، انبارها و … از این دسته اماکن هستند.

فهرست