اتوماسیون شهربازی

مقاله شهربازی

فواید شهربازی برای کودکان بنظر شما چیست? شهربازی تاثیر بسیار خوبی بر فکر و روان بچه ها دارد  کودک شما با بازی و تحرک در شهربازی عضلات و ماهیچه های خود را تقویت می کند.و بازی با وسایل شهربازی و بازی های دیگر خود یک تحرک مفید و ورزش محسوب می شود

پدرومادرها باید هر چند وقت یکبار زمانی را برای رفتن به شهربازی با کودکانشان اختصاص دهند. همانطور که می دانید شهربازی تاثیرات بسیار فوق العاده ایی بر روان و همچنین وضعیت فیزیکی کودک دارد. علاوه بر کودکان والدین و بزرگتر ها نیز با رفتن به شهربازی و پارک و همچنین زمین های بازی می توانند شاهد نتایج بسیار خوبی باشند.کودکان به جایی نیاز دارند تا از وسایل بازی خود بهترین استفاده را بکنند و در هوای آزاد تحرک داشته باشند.

دویدن در اطراف میز نهارخوری و آشپزخانه فایده ایی برای کودک شما ندارد. باید شرایطی را برای کودکتان فراهم کنید تا بتواند در فضای باز بازی کند. در پارک ها والدین روی نیمکت ها می نشینند و شاهد فعالیت کودکانشان هستند. ممکن است هر چند وقت یکبار به کودکانشان بگویند “مراقب باش” و به گوشی مبایلشان خیره شوند.نباید به بقیه بچه ها یا والدینشان خیره شوید.

هیچ چیز بهتر از این نیست که کودکتان ببیند شما با شادی و خوشحالی اش شاد می شوید و حواستان فقط به او است. باید طوری به کودکتان نشان دهید که با او به شهربازی آمده اید تا همراه با هم بازی کنید و اگر هم بازی نمی کنید فقط هواستان به اوست و با خنده و لبخند او نیز شما هم می خندید

زمانی را به خانواده و دوستانتان اختصاص دهید: چه چیز می تواند بهتر از این باشد که با خانواده یا دوستانتان به شهربازی بروید. تفریح و شادی با دوستان و خانواده یکی از لذت بخش ترین کارهایی است که می توانید این تجربه شیرین را در شهربازی برای خود و خانواده تان فراهم کنید. افراد برای اینکه خاطره خوبی با دوستان و خانواده خود داشته باشند و لحظات شادی را با دوستانشان سپری کنند می توانند به شهربازی و پارک بروند.

برای اینکه از استرس ها و گرفتاری های روزمره خلاص شوید بهتر است تا با خانواده و دوستانتان برنامه رفتن به شهربازی را بچینید.بهترین روش برای ایجاد ارتباط: اگر می خواهید با افراد جدیدی ارتباط برقرار کنید بهتر است تا با دوستان و یا به تنهایی به پارک یا شهربازی بروید تا در آنجا بتوانید افراد جدیدی را ملاقات کنید و راهی برای ارتباط با دیگران برقرار کنید. درشهربازی کودکان و بزرگسالان یاد می گیرند که چطور با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و در برقراری روابط اجتماعی پیشرفت می کنند.

قاعدتا در ذهن بسیاری ازما به این شکل حا افتاده است که شهربازی محیطی بسیار شلوغ با غذاها و خوردنی های بسیار گران است که کودکمان بخواهد مااو را به آنجا ببریم. شاید بعضی اوقات فکرمادرست است اما اگر به فواید و تاثیراتی که شهربازی بر شما و کودکانمان دارد دقت کنیم دیگر نگران نخواهیم بود. علاوه بر این در انتخاب شهربازی باید دقت کنید و محیطی را برای کودکتان انتخاب کنید که با توجه به سن او وسایل بازی و سرگرمی های ایمن و مطمئنی داشته باشد.

 معمولا شهربازی ها و پارک ها جای مناسبی برای پیاده روی هستند زیرا که محیطی را برای شما فراهم می کنند تا بدون اینکه متوجه باشید سرگرم تماشای کودکان و همچنین فضای سبز هستید و مسافت زیادی را پیاده روی کرده اید. در شهربازی ها حدود ۵ تا ۱۰ مایل پیاده روی خواهید کرد و حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری خواهید سوزاند

وقتی روی صندلی های ترن هوایی نشسته اید و در حال فریاد کشیدن هستید در واقع چربی سوزی هم انجام می دهید. برخی می گویند این راه لذت بخشی برای چربی سوزی است! گزارشات نشان داده است که استفاده از وسایل بازی هیجان انگیز باعث می شود حدود ۴۰ تا ۷۰ کالری بسوزانید.

 شهربازی تاثیر بسیار زیادی بر سلامت ذهنی و فیزیکی شما و فرزندتان دارد. با بازی در پارک ها و زمین های بازی و همچنین شهربازی این امکان را برای کودکتان فراهم کنید تا در کنار شما از بازی در زمین های بازی لذت ببرند.

 شماهنگامی که به هوا پرت می شویدو با وسایل بازی هیجان انگیز بازی می کنید، چه بخواهید چه نخواهید خودتان را سفت می گیرید و این باعث می شود ماهیچه های شما سفت شود همچنین با پیاده روی در فضای باز شهربازی ها نیز می توانید به تقویت عضلات پای خود کمک کنید.

غلبه بر ترس: اگر از بازی های هیجان انگیز می ترسید با یکبار امتحان کردن این بازی ها ترستان میریزد و می توانید بر بسیاری از ترس های خود غلبه کنید. استرس و ترس به سیستم ایمنی بدن آسیب می زند. با استفاده از شهربازی و بازی های هیجان انگیز ترس های خود را از بین ببرید.

به بعضی از بازی ها و وسایل بازی در شهربازی ها( ترن هوایی، سفینه، فیریزبی و…)   “ترس مفید” می گویند! بعضی وقت ها ترسیدن هم می تواند برای شما مفید باشد. هنگامی که در حال استفاده از این وسایل بازی هستید و جیغ می کشید در واقع تمامی استرس ها و هیجانات درونی شما تخلیه می شود و در نتیجه با رفتن به شهربازی احساس بهتری پیدا می کنید

هنگامی که بدن شما آدرنالین و ایندورفین ترشح کند، از شما مقدار بیشتری را طلب می کند و شما را تشویق می کند تا فعالیت بیشتری داشته باشید. و به همین ترتیب شما عادت می کنید تا فعال تر باشید و تحرک بیشتری داشته باشید.

.ترشح ادرنالین در بدن بعد از سوار شدن ترن هوایی باعث بروز احساس شادی و نشاط در شما می شود. هرچه ارتفاع شما با زمین بیشتر باشد ایندورفین بیشتری رها می شود هرچه ایندورفین بیشتری آزاد شود شما پر انرژی تر و با نشاط تر خواهید شد. با رفتن به شهربازی نگرانی ها و استرس های روزانه خود را از بین ببرید. رفتن به پارک، زمین های بازی برای بزرگسالان نیز تاثیر گذار است.

یکی از معروف ترین شهربازی ها و پارک های دنیا توکیو دیزنی لند است که هر ساله حدود بیش از ۱۷ میلیون نفر بازدید کننده دارد.

قلب تپنده يك شهربازي، سيستم كنترل ميزان فروش و واتوماسیون  شهربازي مي باشد. مديريت آسان مجموعه و كنترل ميزان درآمد حاصل از آن از يك سو و ترغيب مشتريان به استفاده بيشتر از دستگاه‌هاي بازي از سوي ديگر، دغدغه هميشگي مالكين شهربازي بوده است. با استفاده از سيستم اتوماسيون شهربازي، ديگر نيازي نيست كه مشتري تعداد زيادي سكه را در جيب‌هاي خود حمل كند و يا زمان زيادي را در صف‌هاي طولاني گيشه ها، جهت خريد بليط صرف نمايد.

اتوماسیون شهربازی، تنها با داشتن يك كارت الكترونيكي شهربازي، مي‌توان در هر لحظه از تمام دستگاه‌هاي شهربازي (سرپوشيده و روباز) و خدمات ارائه شده در مجموعه مانند: كافي شاپ، فست‌فود، پاركينگ و … استفاده نمود. مديريت ميزان فروش شهربازي و كنترل دقيق دستگاه‌هاي بازي و كليه خدمات ارائه شده و همچنين سهولت در فعاليت كاركنان و اپراتورهاي مجموعه از ديگر مزاياي اين سيستم مي‌باشد. در نهايت امكان گزارش‌گيري از درآمد كل شهربازي، از هر نقطه از جهان و به صورت آنلاين، توسط مديريت وجود خواهد داشت. 

سیستم اتوماسیون شهربازی امکان نظارت و مدیریت برمجموعه شهربازی را توسط نرم افزار فراهم می سازد.

در سیستم اتوماسیوم شهربازی تنها با قرار دادن کارت بدون تماس هوشمند بر روی دستگاه و کسر اعتبار از کارت می توانند از تمام خدمات شهربازی استفاده کنند. همچنین در این  سیستم امکان مشاهده میزان فروش شهربازی به صورت لحظه ای و آنلاین فراهم می باشد

اتوماسیون  شهربازی عبارت است از وصل کردن اجزای اطلاعاتی بخش های مختلف یک شهربازی در قالب یک بستر نرم افزاری تا انتقال اطلاعات، فروشها و دستورالعمل ها به صورت کاملا یکپارچه و آسان انجام پذیرد و در نتیجه طبقه بندي، تبادل، تنظیم و تصحیح اطلاعات درون شهربازی تسریع شود. از مزایای دیگر استفاده از اتوماسیون ها شهربازی می توان به افزایش ضریب امنیت در نگهداري و پشتیبان گیری از اطلاعات اشاره نمود.

ویژگی های مهم اتوماسیون شهربازی؟

یک اتوماسیون خوب شهربازی باید براحتی برای مدیران قابل استفاده باشد و امکانات بسیار بالایی در زمینه کنترل و فروش در اختیار مدیران شهربازی قرار دهد. امکان ساختن مدل های مختلف فروش و ترغیب مشتریان به استفاده از پکیچ های شهربازی دارای اهمیت بالایی میباشد. داشتن گزارشات دقیق و مفصل از عملیات های اپراتورها مشتریان و صندوقداران و عملکرد تک تکی دستگاهها میتوان کمک بزرگی به شهرباز ها باشد.

شهربازی هایی که از اتوماسیون های ضعیف استفاده میکنند معمولا فروش بسیار کمتری نسبت شهربازی های با اتوماسیون های قوی دارند.زیرا میتوانند مشتریا بیشتری را ب استقاده از دستگاهها ترغیب نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست