راهبند

در حال نمایش 3 نتیجه

راهنمای خرید راهبند + لیست قیمت

راهبند ابزاری است که در ورودی و خروجی پارکینگ‌های خصوصی و عمومی نصب می‌شود تا بتواند از ورود و خروج وسایل نقلیه جلوگیری کند. این ابزار قابلیت اتصال به سیستم کنترل تردد و اتوماسیون پارکینگ را دارد و دارای انواع مختلفی است. استفاده از راهبند تا حد زیادی می‌تواند به حفظ امنیت مکان‌های مختلف کمک کند.

نحوه عملکرد راهبند

امروزه با افزایش نیاز ساختمان‌های تجاری و مسکونی به سیستم‌های کنترل تردد، استفاده از وسایلی که به حفظ امنیت این مکان‌ها کمک می‌کنند نیز افزایش پیدا کرده است. نیاز گسترده ساختمان‌های اداری مسکونی و تجاری به تجهیزات امنیتی باعث شده تا ابزارهایی مانند راهبند پارکینگ، تنوع بیشتری پیدا کنند و در مکان‌های مختلف قابل‌استفاده باشند.

عملکرد راهبند پارکینگ به این صورت است که هنگام ورود و خروج خودروها بازوی دستگاه بالا و پایین می‌رود و به همین سادگی از ورود و خروج خودروها جلوگیری می‌کند باتوجه‌به اینکه راهبند ها دارای انواع دستی و اتوماتیک هستند؛ متناسب با نیاز هر مکان از انواع راهبند استفاده می‌شود. راهبند اتوماتیک پارکینگ یکی از انواع پرکاربردی است که قابلیت اتصال به سیستم‌های دسترسی و کنترل تردد را دارد. این تجهیزات که به دستگاه پلاک خوان، اکسس کنترل، دوربین‌های مداربسته و… متصل می‌شوند دارای ریموت هستند.

با صادرشدن فرمان ورود و خروج خودرو ها، اهرم راهبند بالا و پایین می‌شود درصورتی‌که مشکلی وجود داشته باشد و خودرویی اجازه ورود یا خروج نداشته باشد، راهبند‌های اتوماتیک با چشمک‌زدن یا زنگ هشدار به نگهبان اطلاع می‌دهند تا جلوی ورود و خروج خودروهای غیرمجاز گرفته شود.

راهبند پارکینگ

راهبند پارکینگ

معرفی انواع راهبند

باتوجه‌به نوع ورودی پارکینگ و محوطه‌ای که قصد استفاده از راه‌بند در آنجا را دارید، می‌توانید از نمونه‌های تک اهرمی و دو اهرمی استفاده کنید. این ابزارها بر اساس چگونگی عملکرد، دارای انواع مختلفی هستند که در این قسمت به همه آن‌ها اشاره می‌کنیم.

راه بند اهرمی یا بازویی

ساده‌ترین راهبند ها، انواع بازویی و اهرمی آن‌ها هستند که از دو بخش تشکیل می‌شوند. بخش اول یک ستون عمودی است که تقریباً یک متر ارتفاع دارد و داخل زمین نصب می‌شود. یک بازو یا اهرم با طول ۲ تا ۸ متر هم روی این ستون به‌صورت افقی نصب می‌گردد. طول اهرم راه‌بند به‌اندازه درب پارکینگ و محیط نصب آن بستگی دارد. این نوع از راهبند ها دارای قیمت‌های مناسبی هستند و در اغلب مکان‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند. از این تجهیزات در پارکینگ‌های عمومی، عوارضی‌ها و مکان‌هایی که میزان تردد خودرو ها بالا است، می‌توانید استفاده کنید.

توجه: باید این نکته را بدانید که در محیط‌هایی که دارای شرایط آب‌وهوایی بادخیز هستند، استفاده از این راه‌بندها توصیه نمی‌شود. زیرا به‌شدت دچار تنش پیچشی می‌شوند.

راهبندهای تلسکوپی

نمونه‌های تلسکوپی جزو راهبندهای اهرمی هستند که مانند عدسی تلسکوپ جمع می‌شوند و مجدداً باز می‌شوند. این نمونه‌ها باکیفیت بالایی به بازار عرضه شده و در مکان‌های مختلف با عرض‌های متفاوت، قابل‌استفاده هستند. معمولاً طول بازوی راه‌بندهای تلسکوپی از ۴ تا ۶ متر است.

راهبند اتوماتیک پارکینگ

راهبند تاشو

پس از اینکه مشکلاتی برای بالا و پایین کردن راهبندهای بازویی در پارکینگ‌های مسقف ایجاد شد، تولیدکنندگان به فکر طراحی یک راهبند جدید افتادند که بتوان از آن در ورودی مجتمع‌های تجاری یا پارکینگ‌های طبقاتی مسقف استفاده نمود. به دلیل اینکه بازوی این ابزارها تا ۶ متر ارتفاع دارد، اگر بخواهیم این بازو را تا ۶ متر بالا ببریم، قطعاً به سقف پارکینگ گیر می‌کند.

برای رفع این مشکل، بازوهای تاشو طراحی شدند که به‌راحتی باز و بسته می‌شوند و از وسط دو تا می‌شوند. این بازوها که دارای زاویه ۹۰ درجه هستند، خیلی راحت زیر سقف قرار می‌گیرند و قابلیت چرخش ۱۸۰ درجه دارند.

راهبند ستونی

راهبندهای بولارد یا همان راهبندهای ستونی آن دسته از ستون‌های فلزی و محکمی هستند که روی زمین نصب می‌شوند. عملکرد این نوع تجهیزات امنیتی به این صورت است که در مواقع لزوم به داخل زمین فرومی‌روند و مجدداً بالا می‌آیند. از آن‌ها برای حفظ امنیت پادگان‌های نظامی، اداره‌های پلیس، سفارتخانه‌ها، مراکز تجاری و بانک‌ها استفاده می‌شود. این نمونه‌ها به‌خاطر اینکه امنیت بالایی دارند، دارای قیمت بیشتری هم هستند.

هنگام استفاده از انواع راهبند خودرویی باید به این نکته توجه داشته باشید که آیا محل موردنظر شما زیرسازی‌های لازم برای نصب انواع راهبند را دارد. به‌عنوان‌مثال راهبند های ستونی نیاز به یک و نیم متر زیرسازی دارند تا این ستون‌ها بتوانند به داخل زمین فروبروند و در جای خودشان قرار بگیرند.

راهبند خودرویی

راه بند نرده‌ای

راه بند نرده‌ای یکی دیگر از انواع راه‌بندهای اهرمی است که به راهبند فنسی هم معروف است. طراحی آن‌ها به‌گونه‌ای است که دارای یک میله با تعدادی پایه موازی هستند و در فواصل یکسان، کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. این نوع از راهبند ها در گذرگاه‌ها برای کنترل ترافیک و مسدودکردن راه‌های ورود و خروج مورداستفاده قرار می‌گیرند.

معرفی انواع راهبند باتوجه‌به سیستم موتوری

سیستم موتوری انواع راهبند به دودسته الکترومکانیک و الکترووهیدرولیک تقسیم می‌شود. شما هنگام خرید انواع راهبند باید به این توجه داشته باشید که تعداد ترددهای روزانه در محلی که قرار است از راهبند استفاده کنید، چقدر است؟

درصورتی‌که تردد خودرو ها زیاد باشد، بهتر است از انواع الکتروهیدرولیکی استفاده شود که سرعت بهتر و استهلاک پایین‌تری دارند.

موتور الکترووهیدرولیکی

این دستگاه‌ها برای بالا و پایین‌بردن اهرم راهبند از روغن استفاده می‌کنند. به همین خاطر در پارکینگ‌هایی که تردد خودرو ها زیاد است و عوارضی‌ها، می‌توان از آن‌ها استفاده نمود.

موتور الکترومکانیکی

راهبند های الکترومکانیکی دارای یک موتور، چندین فنر و یک گیربکس هستند که باقدرت بالا، نیروی گردش را فراهم می‌کنند. این نوع از دستگاه‌ها دارای ولتاژهای ۲۲۰ و ۲۴ هستند و بسته به نوع تردد، می‌توان از نمونه‌های مختلف آن استفاده نمود.

قیمت راهبند اتوماتیک

نصب راهبند

نصب راهبند باید توسط افراد متخصص انجام شود. درصورتی‌که قصد خرید انواع راهبند اتوماتیک برای پارکینگ را دارید، می‌توانید کار نصب و زیرسازی آن را به کارشناسان و مهندسان شرکت پارسیان بسپارید. باتوجه‌به اینکه بسته به نوع راهبند، زیرسازی‌های لازم برای نصب آن متفاوت است، نمی‌توان گفت که نصب آن‌ها چقدر طول می‌کشد. بعضی از نمونه‌ها نیاز به کندن زمین و بتن‌ریزی دارند؛ بنابراین شما باید صبر کنید تا بتن خشک شود تا امکان نصب دستگاه وجود داشته باشد.

درصورتی‌که از قبل صفحه گذاری انجام شده باشد، نصب راهبند نهایتاً یک روز طول می‌کشد. اما اگر نیاز به زیرسازی و بتن‌ریزی باشد، حدود ۴ تا ۵ روز طول می‌کشد تا بتوان آن را نصب نمود. در نمونه‌های بولارد، هر سیلندر نیاز به یک روز زمان دارد تا در جای خود نصب شود؛ بنابراین نمی‌توان به‌صورت دقیق تعیین کرد که مدت‌زمان نصب راهبند ها چند روز است. اما مواردی هستند که هنگام نصب راهبند باید به آن ها توجه شود. این موارد عبارت‌اند از:

محل نصب راهبند

هنگامی که قصد دارید در محل تردد عابر پیاده یک راهبند را نصب کنید، باید حتماً محل خاصی برای عبور و مرور عابران پیاده و منطبق با سیستم کنترل پارکینگ در نظر بگیرید.

  • بهتر است محل عبور افراد از پشت راهبند باشد تا ناچار نباشند از جلوی اهرم راه بند به مسیر خود ادامه بدهند.
  • محل نصب راهبند باید کمترین فاصله تا اتاق نگهبانی را داشته باشد.
  • همچنین نباید کابل‌های هوایی یا شاخه درخت در محل باز و بسته‌شدن تیرک راهبند وجود داشته باشد. زیرا در زمان باز و بسته کردن اهرم به شاخه یا کابل‌های هوایی گیر می‌کند.

راه بند پارکینگ

انجام زیرسازی مناسب

همان‌طور که اشاره کردیم زیرسازی‌های لازم برای نصب انواع راه بند باید انجام شود؛ بنابراین هنگام خرید و نصب باید به این نکته توجه داشته باشید.

قیمت راهبند

قیمت راهبند اتوماتیک باتوجه‌به عوامل مختلفی تعیین می‌شود. هنگام محاسبه قیمت راهبند پارکینگ،

نوع راهبند تأثیر مستقیمی بر قیمت آن دارد. باتوجه‌به اینکه راهبند ها دارای انواع هیدرولیک و مکانیکی هستند، دارای قیمت‌های گوناگونی هستند. طول میله و تجهیزات جانبی که باید برای نصب راهبند ها از آن‌ها استفاده شود نیز روی قیمت آن تأثیر دارند.

بعضی از نمونه‌های پرسرعت هستند که دارای لوازم جانبی بیشتری هستند. به همین خاطر قیمت آن‌ها بالاتر است. اگر به دنبال خرید راهبند ارزان هستید، باید این نکته را بدانید که نمونه‌های ارزان و بی‌کیفیت غیراستاندارد هستند و خیلی زود از کار می‌افتند. به همین خاطر بهتر است هنگام خرید به کیفیت لوازم راهبند و برند تولیدکننده آن توجه داشته باشید. از جمله عواملی که می‌توانند قیمت یک راهبند را تعیین کنند، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

برند و کشور سازنده

برندهای خارجی تولیدکننده راه بند مانند کشورهای ایتالیا و آلمان جزو کشورهای پیشرو در زمینه ساخت این تجهیزات امنیتی هستند و قیمت محصولات این شرکت‌ها نسبت به نمونه‌های داخلی بالاتر است.

نوع موتور

باتوجه‌به اینکه راه بند ها بر اساس نوع موتور به دودسته تقسیم می‌شوند، قیمت آن‌ها نیز با درنظرگرفتن نوع موتور متغیر است. نمونه‌های هیدرولیکی نسبت به نمونه‌های الکترومکانیکی دارای قیمت بالاتری هستند.

قیمت راهبند پارکینگ

خرید راهبند

خرید راهبند اتوماتیک نیاز به‌دقت بالایی دارد. بهتر است قبل از خرید، دهانه ورودی پارکینگ یا محلی که می‌خواهید از راهبند استفاده کنید را دقیق اندازه بگیرید. برای اندازه‌گیری هم باید حتماً با کارشناسان فروش شرکت‌های تولیدکننده این تجهیزات مشورت کنید. موارد دیگری هم هستند که باید هنگام خرید به آن‌ها توجه داشته باشید. مانند تعداد تردد روزانه و انتظاراتی که از یک راهبند دارید. معمولاً شرکت‌های معتبری چون شرکت پارسیان برای انتخاب راهبند مناسب به خریداران کمک می‌کنند. به همین خاطر یک تکنسین متخصص را به محل اعزام می‌کنند تا پس از بررسی شرایط و ویژگی‌های محل، بهترین نمونه را به خریداران معرفی کند.

فهرست