چگونگی از کار انداختن دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی و تشخیص چهره

از کار انداختن دستگاه حضور و غیاب

از کار انداختن دستگاه حضور و غیاب

به کار بردن دستگاه‌های حضور و غیاب برای ایجاد امنیت بالاتر و نظم بیشتر تبدیل به یکی از اصلی‌ترین انتخاب‌ها برای سازمان‌ها و مکان‌های مختلف شده است. در رابطه با این دستگاه‌ها سوالات مختلفی مطرح می‌شوند که نحوه از کار انداختن دستگاه حضور و غیاب یکی از اصلی‌ترین‌ها است. نحوه از کار انداختن این دستگاه‌ها، بستگی به نوع سیستم شما دارد.

از این رو در وهله اول باید به شناسایی دستگاه خود بپردازید و سپس نسبت به از کار انداختن آن اقدامات لازم را به انجام برسانید. این دستگاه‌ها می‌توانند با روش‌های مختلفی همچون اثر انگشت و تشخیص چهره کار کنند که برای از کار انداختن آن‌ها نیاز است تا به صورت‌های مختلف اقدام کنید. در ادامه این موضوع را برای شما به صورت کامل‌تر شرح خواهیم داد؛ پس همراه ما باشید.

چگونگی از کار انداختن دستگاه حضور و غیاب مدل اثر انگشتی

از جمله پرکاربردترین دستگاه‌های حضور و غیاب که در سازمان‌ها و انواع ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، مدل اثر انگشتی است. دو روش گوناگون وجود دارند که شما با کمک آن‌ها می‌توانید نسبت به از کار انداختن دستگاه اقدام کنید. در ابتدا باید بگوییم که در هر دو روش نیاز دارید تا به اثر انگشت فرد مورد نظر دسترسی داشته باشید. بهترین راه برای این کار برداشتن لیوانی بوده که فرد قبلا استفاده کرده است. بعد از برداشتن لیوان، اثر انگشت به دست آمده را به یک پرینتر سه بعدی منتقل کنید. پرینتر این قابلیت را دارد تا از قسمت مورد نظر شما نسخه چاپی تهیه کند. این کار به صورت خودکار و اتوماتیک انجام می‌شود.

روش دومی که می‌توانید از آن استفاده کنید، لیزر ساده است. بدین صورت که در ابتدا اثر انگشت آن فرد بر روی یک دستکش از جنس لاتکس باید ثبت شود. سپس شما باید همان دستکش را برداشته و وارد دستتان کنید. سپس قادر خواهید بود تا فرایند حضور و غیاب را با کمک این دستگاه‌ها به انجام برسانید. البته باید این نکته بسیار مهم را ذکر کنیم که برای از کار انداختن دستگاه حضور و غیاب روش دوم تنها بر روی دستگاه‌هایی جوابگو است که قدیمی هستند؛ چرا که دستگاه‌های امروزی دارای بالاترین سطح از امنیت هستند و به راحتی نمی‌توان آن‌ها را دور زد.

چگونگی از کار انداختن دستگاه حضور و غیاب مدل تشخیص چهره

دومین مدل دستگاه‌های حضور و غیاب، تشخیص چهره است. از آنجایی که این دستگاه‌ها پیچیده هستند، پس فرایند از کار انداختن آن‌ها نیز طبیعتا دشوارتر خواهد بود. ساده‌ترین روشی که می‌توانید در پیش بگیرید این بوده که از چهره فرد یک ویدیو تهیه کنید که در بالاترین سطح از کیفیت باشد. همچنین استفاده از انواع پرینترهای سه بعدی برای تهیه چهره فرد مورد نظر توصیه می‌شود. تنها همین دو روش وجود دارند که می‌توانند برای دور زدن دستگاه‌های تشخیص چهره مورد استفاده قرار بگیرند.

این نکته را نیز باید بگوییم که هر دو روش در دستگاه‌های مدل جدیدتر کاملا منسوخ شده‌اند؛ چرا که نمونه‌های امروزی بسیار پیشرفته‌تر تولید شده‌اند و سیستم امنیتی به کار گرفته شده برای آن‌ها نیز دارای کیفیت بالاتری است. دستگاه‌های جدیدتر با الگوریتم‌های متعددی کار می‌کنند. این الگوریتم‌ها توانایی این را دارند تا با شناسایی بافت زنده پوست اجازه عبور و مرور را بدهند. پس از آنجایی که ویدیو و تصویر دارای بافت زنده نیستند، توسط این دستگاه‌ها قبول نخواهند شد.

از کار انداختن دستگاه حضور و غیاب

 

سخن آخر

در این مطلب تلاش کردیم تا شما را با نحوه از کار انداختن دستگاه حضور و غیاب آشنا کنیم. دو نوع از رایج‌ترین دستگاه‎ها شامل اثر انگشت و تشخیص چهره می‌شوند. هر کدام از این دستگاه‌ها با روش‌های مختلفی از کار می‌افتند. شما برای دور زدن هر یک از آن‌ها، باید روش‌هایی که در این مطلب گفتیم را به خوبی فرا بگیرید. البته درصد موفقیت شما بسیار پایین خواهد بود؛ دلیل آن نیز ارتقای سطح این دستگاه‌ها است که می‌توانیم از آن به عنوان یک امتیاز مثبت یاد کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست